Nanoponožky se stříbrem proti pocení nohou

O zázračných účincích stříbra věděli již lidé ve starověku. Například Alexandr Veliký a jeho generálové při tažení na Indii pili vodu pouze ze stříbrných pohárů, a to je uchránilo před mnohými infekcemi. Naše babičky věděly, že pokud ponoří stříbrnou minci do mléka, nezkysne tak rychle.

Stříbro zdobí nejednu ženu, ale jak už víme nemá jen estetickou funkci. Má antimikrobiální účinky, které v dnešní době využívá mnoho vědců. Se stříbrem různě upraveným se můžeme setkat kdekoliv - v ledničkách, pračkách, vodních filtrech a dokonce se začíná s vývojem léků s obsahem stříbra. A jistě téměř každý slyšel o oblečení, které pohlcuje pot. Látka tohoto oblečení obsahuje nanočástice stříbra. Nejčasteji můžeme slyšet o nanoponožkách.

Nanoponožky jsou kvalitní bavlněné ponožky, které navíc obsahují umělou pryž, která je upravena pomocí nanotechnologie.

 • Nanotechnologie se zabývá studiem a použitím materiálů, zařízení a systémů o rozměrech řádově nanometrů - pracuje na základě aktivit atomů a molekul.

Stříbro v nich způsobuje, že kromě dobrého vstřebávání potu, likviduje i bakterie, slouží jako prevence plísní, mykóz či ekzémů. Výrobci navíc tvrdí, že nanoponožky se stříbrem urychlují hojení ran a oděrek nebo že předcházejí omrzlinám.

Objevili se však i zprávy, že ionty stříbra, které se uvolňují jak z nanoponožek, tak i z ostatních druhů oblečení při praní, se mohou dostat do okolí. Tím nepříznivě ovlivňují životní prostředí, hlavně vodní svět. Pravdou je, že tato látka je nová a ne zcela probádaná, tak se až časem dozvíme, kde je pravda a zda zázračné účinky stříbra nám nakonec neublíží.

Co si myslíte o vlastnostech stříbra? Bojíte se nových technologií naší doby?

Nanoponožky se stříbrem proti pocení nohou patří do témat
 • Laděna Skálová 07.08.2011 15:53:03

  A tyto ponožky bych také chtěla...:)

 • Nanotechnologie Laděna Skálová 07.08.2011 15:52:20

  Dobrý den,
  nanotechnologie se nebojím, protože vím, že menší než mini je nano, takže je to taková technologie, která se zabývá opravdu titěrnými věcmi. Sama ji znám, protože využívám anionové vložky, kde je právě nanotechnologií tzv. upleten pásek, který je z Turmalínu a ten léčí viry, plísně, bakterie a pomáhá při inkontinenci atd...atd...více na www.anionka.cz

 • Tyto novina 29.12.2010 22:17:54

  ponožky si kupuje syn a pohoda....

 • rada rajce 23.06.2009 08:53:18

  Tak to je super rada pro všechny holky, které mají doma drahé polovičky se smrdícíma nohama :) ha ha

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Oblečení a boty patří do témat

Adresář

Poradna na téma Oblečení a boty

Diskutujte na téma Oblečení a boty

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku